Czym się kierować przy wyborze opon?

2014-03-22 15:41:05
Wybierając opony do swojego samochodu, zawsze zaczynamy od doboru odpowiedniego rozmiaru i klasy prędkości opon. Te parametry są fabrycznie określone dla każdego auta. Jeżeli z jakiegoś powodu nie mamy tych informacji, to ich źródłem będą autoryzowane serwisy oponiarskie, które pomogą nam również dobrać odpowiednie/zalecane zamienniki tych rozmiarów.

 

Dla każdego użytkownika samochodu jednym z najistotniejszych, jeśli nie najistotniejszym elementem jest bezpieczeństwo jazdy, dlatego wybierajmy opony sprawdzonych producentów. W ostatnich latach na rynku pojawia się sporo nowych marek opon, produkowanych w różnych częściach świata. Ich największym atutem jest cena. Zalecamy jednak ostrożność w przypadku decyzji o ich zakupie.

 

Przede wszystkim weźmy pod uwagę wszystkie parametry techniczne opon, wynikające z wymagań homologacyjnych posiadanego samochodu. Pamiętajmy też, że jazda autem po polskich drogach to również zmieniające się warunki drogowe lub koleiny często wypełnione wodą. Dlatego wybierajmy opony, które dobrze sprawują się nie tylko na suchych, ale i na mokrych nawierzchniach (dobrze odprowadzają wodę czy błoto pośniegowe). Zdecydowanie zalecamy też posiadanie dwóch kompletów kół – na sezon letni i zimowy.

 

Przed każdym sezonem wymiany publikowane są rankingi opon. Warto się im przyjrzeć, nie jest to jednak oczywiście wyrocznia wiedzy o oponach. Dodatkowo dobrze jest wysłuchać porad fachowców w serwisach oponiarskich, dołożyć do tego własne doświadczenia, przeliczyć środki, które chcemy przeznaczyć na ten cel i po takiej weryfikacji można podjąć decyzję.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można też skontaktować się bezpośrednio z którymś ze sprzedawców opon, np. z naszą firmą. PSO jest jedną z największych organizacji zrzeszających dystrybutorów ogumienia na polskim rynku. Oferujemy Państwu profesjonalne doradztwo i pomoc, dlatego zachęcamy do skorzystania z porad naszych ekspertów w dziedzinie opon. Są to osoby posiadające niezbędną wiedzę i doświadczenie, którymi chętnie się z Państwem podzielą. Wystarczy więc zadzwonić lub napisać, aby rozwiać swoje wątpliwości, a dane kontaktowe znajdą Państwo na stronie naszego sklepu www.oponypso.pl.

 

Autor: Andrzej Skowron, prezes firmy Polskie Składy Oponiarskie Sp. z o.o.